După terminarea celor trei luni, cât durează partea tehnică, să zic așa, m-am trezit în dimineața următoare și așteptam ceva. Și imediat mi-am dat seama că lipsea mailul. Nu mi-a trebuit mult să-mi dau seama cât de repede mintea își face jocul și cum deja crease un atașament. De tine, Tukaram, și de mailurile care veneau zi de zi. Atunci mi-am dat seama cât de ușor te poți atașa de o persoană, de un lucru, de o tehnică, într-un cuvânt de tot ce ne înconjoară dacă nu suntem atenți. Și mi-am mai dat seama pe parcurs că nu trebuie să pui pe nimeni și nimic pe un piedestal. Mulțumesc!
Mă numesc Apateanu Sergiu am 38 de ani și fac parte din grupul Detox Sufletesc de aproximativ 2 ani frumoși!
Pentru mine detoxul a însemnat un proces de transformare în etape. In prima etapă a fost confuzie, eram bulversat și a fost dureros pentru că nu am făcut Detoxul prea sârguincios. A doua etapă, in care am insistat și am aprofundat, mi-a adus ca rezultate momente de liniște și o bucurie interioară care apare fără motiv. Ințelegerea ca viața mea este limitată de frici și iluzii croșetate de minte m-a făcut să mă repoziționez față de viață, să am curaj și încredere în mine!
Pierdusem orice contact cu mine, nu mai puteam trai cu mine insumi, desi bifasem in exterior tot ce era de bifat sa fiu bine. Detox-ul m-a ajutat sa inteleg de unde mi se trag toate, sa fac ordine in mine cum nu credeam ca se poate. Cel mai minunat este ca mi-am intors privirea spre mine.
De cand l am cunoscut pe Paul, am inceput calatoria spre mine. De la prima imbratisare cineva acolo ascuns adanc in interior a tresarit de bucurie, pe atunci nu realizam ca eu nu sunt eu ci sunt doar programele care mi au fost date si le caram fara sa mi dau seama. Pe drum, observand cine sunt cu atentie si incredere, bagajele date de altii se dizolva pe rand si ma intorc acasa. Indrumat de Maestrul in care m am incredintat orbeste, sunt plin de bucurie, multumire si Iubire.
Se zice ca omul e un diamant neslefuit.,, Detoxul” e smirghelul cu care maestrul Paul ne a facut sa stralucim din nou. L am descoperit pe You Tube, mi a placut, l am intalnit si l am urmat. Am trecut prin Iad si am ajuns in Rai. Azi traiesc fiecare clipa cu adevarat. Multumesc Paul
It’s so damn hard to understand that „easy is right”!!! ? Am căutat dintotdeauna să înțeleg viața aceasta și natura creației. Primii pași au fost îndreptați spre Biserică, căutarea a început în religie, apoi în filosofie, am continuat cu învățăturile lui Lazarev și apoi cu nenumărate cărți și cursuri de dezvoltare personală. Toate au avut rolul lor și le sunt recunoscătoare. Însă, cu toate cunoștințele acumulate, în viata mea încă exista nemulțumire, frustrare și dezamăgire și fluctuații continue ale emoțiilor. În acest context a apărut Paul în viața mea. Easy is right! Masterul apare atunci când discipolul este pregătit. ? Am urmat programul de detox, apoi cel de practică și totul a fost încununat cu experiența taberei de 4 zile. Etapele au decurs natural, firesc, ceea ce m-a ajutat să înțeleg că pentru o viață armonioasă trebuie doar să am încredere că totul în viața mea se petrece pentru binele meu cel mai înalt, chiar și în momentele în care nu am ochi să văd asta. Căutările de o viață întreagă m-au adus în urma programului, prezentă în propriul corp, locul unde nu am căutat prea mult până în prezent, deoarece l-am cam desconsiderat și privat de afecțiune și atenție reală. Am înțeles și integrat necesitatea practicii și importanta posturii corpului. Beneficiile programului și mai ales ale taberei sunt multiple. Sunt profund recunoscătoare atât lui Paul cât și întregului staff. Pentru câteva zile am fost într-un spațiu sigur, plin de oameni asemănători mie, mi-am recăpătat libertatea de a fi, m-am simțit pe deplin iubită și acceptată. Deci se poate ca totul sa fie Easy!!!
